تلفن‌های هوشمند جفت نشده نیز در برابر ردیابی آسیب‌پذیر هستند.

بر اساس مطالعه‌ای که توسط مهندسان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو انجام شد، سیگنال‌های بلوتوثی که تلفن‌های همراه ما دائماً منتشر می‌کنند، دستگاه را در برابر سوءاستفاده آسیب‌پذیر می‌کند. این اولین تحقیق در نوع خود است که در آن به این نتیجه رسیدیم که سیگنال‌های بلوتوث شناسه منحصربه‌فردی را تعیین می‌کنند و امکان ردیابی حرکات و مکان کاربر را فراهم می‌کنند.

برای اطلاع شما، دستگاه‌های سلولی مدرن از سیگنال‌های بلوتوث استفاده می‌کنند تا خدمات ردیابی دستگاه مانند ویژگی Find My Apple و برنامه‌های ردیابی COVID-19 را فعال کنند و بین دستگاه‌هایی مانند هدفون‌های بی‌سیم و تلفن‌های هوشمند ارتباط برقرار کنند.

خطرات حریم خصوصی ناشی از امواج بلوتوث
محققان اعلام کردند که همه دستگاه‌های دارای قابلیت جفت‌سازی بلوتوث، از تلفن‌های هوشمند و ساعت‌های هوشمند گرفته تا ردیاب‌های تناسب‌اندام، در برابر ردیابی آسیب‌پذیر هستند. دلیل این امر این است که این دستگاه‌ها به طور مداوم امواج بلوتوث را ارسال می‌کنند. این سرعت انتقال حدود 500 بیکن در دقیقه است.

آنها همچنین خاطرنشان کردند که این یک تهدید مهم است زیرا ردیابی را می‌توان بادقت انجام داد. نویسنده اصلی مقاله، نیشانت باسکار، نوشت که این تهدید از انتشار مداوم سیگنال‌های بلوتوث ناشی می‌شود. یک حریف می‌تواند با قراردادن دریافت‌های BLE به‌صورت استراتژیک برای ضبط فانوس‌های کاربر، کاربر را تعقیب کند. آنچه شایان‌ذکر است این است که حتی دستگاه‌های جفت نشده نیز در معرض خطر هستند زیرا این امواج تنها زمانی که تلفن خاموش است پخش نمی‌شوند. ازاین‌رو، این نقص خطرات جدی حریم خصوصی را برای کاربران به همراه دارد.

“این مهم است زیرا در دنیای امروز بلوتوث تهدید مهم‌تری است زیرا سیگنال بی‌سیم مکرر و ثابتی است که از تمام دستگاه‌های تلفن همراه شخصی ما ساطع می‌شود. تا آنجا که ما می‌دانیم، تنها چیزی که قطعاً چراغ‌های بلوتوث را متوقف می‌کند، خاموش‌کردن تلفن شما است.”

چرا سیگنال‌های بلوتوث شناسه تعیین می‌کنند؟
در این مقاله تاکید شده است که همه دستگاه‌های بی‌سیم دارای اشکالات جزئی در تولید سخت‌افزار هستند که برای هر دستگاه منحصربه‌فرد است. این اشکالات فنی و سخت‌افزاری باعث ایجاد اعوجاج منحصربه‌فرد می‌شود که به‌عنوان شناسه برای ردیابی بسیار دقیق دستگاه استفاده می‌شود. شناسه نیز محصول جانبی ناخواسته فرایند تولید دستگاه است.

https://313-313.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.