4 تیر 1403

قرارگاه جنبش انقلابیون (قجا)

قرارگاه امنیتی و سایبری جنبش انقلابیون جمهوری اسلامی ایران

بازداشت 196 تروریست تکفیری بین دو حادثه حرم شاهچراغ (ع)

وزارت اطلاعات از بازداشت و معدوم شدن ۱۹۶ تروریست تکفیری بین دو حادثه حرم حضرت شاهچراغ (ع) خبرداد.

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیش از حادثه سال گذشته در آن حرم شریف، عوامل تروریسم تکفیری تلاش‌های متعددی برای انجام عملیات تروریستی علیه مشاهد شریف، بقاع متبرک، هیآت و دیگر اماکن تجمع مردم متدین کشور طراحی کرده بودند که با تلاش‌های هوشیارانه و شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاری دیگر حافظان امنیت کشور، از وقوع آن‌ها جلوگیری شده بود.

براین اساس در واقعه سال گذشته، تمامی اعضای تیم تروریستی، اعم از عناصر عملیاتی، پشتیبانی و هدایت صحنه از عناصر بیگانه انتخاب و تنها چند روز پیش از عملیات وارد کشور شده بودند.

همچنان که در اطلاعیه مورخ ۱۶ آبان سال گذشته اعلام شد، با اعمال گسترده‌ترین تدابیر اطلاعاتی، امنیتی و فنّی، نه تنها تمامی اعضا و مرتبطین آن تیم ترویستی شناسایی و بازداشت شدند، بلکه تعداد دیگری از عواملی که برای عملیات‌های مشابه وارد کشور شده یا به هر شکلی و در هر حدی با تروریسم تکفیری مرتبط بودند، شناسایی و بازداشت شدند.

به این ترتیب در مجموعه عملیات‌های معطوف به واقعه سال گذشته، ۲۶ عامل تکفیری دستگیر شدند که جملگی، غیرایرانی و از ملیت‌های جمهوری آذربایجان، تاجیکستان و افغانستان بودند.

گروهک آمریکا ساخته داعش که مسئولیت عملیات سال گذشته را برعهده گرفته بود، پس از محاکمه و مجازات تعدادی از عوامل آن جنایت اعلام نمود که به عملیات انتقامی مبادرت خواهد ورزید.

از آن پس تروریست‌های متعددی را به سوی خاک پاک ایران روانه کرد که جملگی تروریست ها، یا در مبدأ یا در مرز‌های کشور، در درگیری با سربازان گمنام امام زمان (عج) معدوم شدند و یا در داخل دستگیر و در مسیر محاکمه قرار گرفتند.

بدین سان از حادثه اول تا دوم حرم مطهر، تعداد ۱۹۶ تروریست تکفیری معدوم یا بازداشت شدند.

عامل عملیات تروریستی اخیر دقیقاً از سنخ همان تروریست‌های تکفیری پیش گفته است که با کمال تأسف و دریغ به داخل کشور رخنه نموده است.

او نیز همچون تروریست معدوم سال گذشته، تبعه کشور تاجیکستان است که از طریق سکوی خارجی تلگرام با گروهک داعش آشنا و جذب آن شده است.

وی برای ورود به ایران از کشور‌های تاجیکستان، ترکیه و پاکستان عبور کرده، سپس در ولایت بدخشان افغانستان آموزش دیده و از مرز‌های شرقی به طور غیرقانونی وارد کشور شده است.

در ایران از طریق همان سکوی خارجی (تلگرام) با سرپُل‌های هدایت¬کننده عملیات برای دریافت دستورالعمل و اسلحه در ارتباط بوده و نهایتاً در تاریخ یکشنبه ۲۲ مرداد ماه دست به عملیات تروریستی زده است. 

انتخاب زمان انجام هر دو عملیات تروریستی در حرم حضرت شاهچراغ کاملاً معنادار است. در سال گذشته، همزمان با اغتشاشات دشمن ساخته پاییز و در سال جاری، در آستانه سالگرد آن وقایع.

اما علاوه بر این نوع عملیات، کارفرمایان غربی – صهیونیستی داعش در ماه¬های گذشته گونه‌های دیگری از مزدوران خود را نیز برای انجام انواع عملیات خرابکارانه آموزش داده، تجهیز نموده و آماده اقدامات خرابکارانه کرده بودند که با الطاف الهی، تمامی آن‌ها شناسایی و مورد ضربه قرار گرفتند.

تنها در پرونده کشف ۴۳ بمب در ۷ استان کشور که برای کارگذاری در هیآت و بقاع متبرکه در دهه اول محرم و مزار مطهر سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و برخی تأسیسات حساس کشور تدارک دیده بودند (موضوع اطلاعیه مورخ دوم مرداد ماه جاری این وزارت)، ۱۴ تروریست مجهز و آماده عملیات دستگیر شدند.

 در روز‌های اخیر، عناصر مهم دیگر اعزامی از سوی کانون‌های تروریست پرور، در تور‌ها و تله‌های امنیتی گرفتار شدند که در زمان مقتضی پیرامون آن‌ها اطلاع¬رسانی خواهد شد. 

سربازان گمنام امام زمان (عج) گرچه همه توش و توان و تلاش خود را برای مقابله با اشکال گوناگون تروریسم به کار برده و سناریو‌های مختلف و متنوع آن را تاکنون خنثی و هسته‌های متعدد عملیاتی را در مبدأ یا در داخل کشور منهدم کرده اند، با این¬حال مجموعه مجاهدت‌های اعلام شده و ناشده خود را توجیه گر وقوع حتی یک رویداد تلخ و تأسف بار تروریستی نمی‌دانند؛ لذا همزمان با ادامه تحقیقات همه¬جانبه پیرامون حادثه اخیر، تأکید می‌کنند با افزایش و تقویت همکاری، همراهی و هم افزایی کلیه اعضای جامعه اطلاعاتی کشور و به کارگیری همه تدابیر مقتضی، وظیفه¬ی مقدس صیانت از امنیتِ کشور و مردم را بیش از پیش عمق و گسترش خواهند داد.

 تعهد نسبت به شناسایی و مجازات کلیه عوامل دخیل در آن جنایت، همچون واقعه سال گذشته، قطعی است کما اینکه در این چند روز نیز با همکاری تنگاتنگ وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، فرماندهی انتظامی و دستگاه قضایی کشور، تعدادی از عناصر مرتبط با جنایت، شناسایی و بازداشت شده اند.

منجمله کلیدی‌ترین عنصر پشتیبانی عملیات تروریستی، مستقر در ایران و مرتبط مستقیم با مسئول عملیاتی داعش (در سوریه و افغانستان) به فضل الهی شناسایی و دستگیر شد. 

از رژیم ایالات متحده که پدید آورنده داعش است و پس از انهدام آن توسط جبهه مقاومت اسلامی، اکنون در پی «احیای جسد متعفن» آن است، مسلماً انتظاری نیست.

اما سکوت مدعیان اروپایی مبارزه با تروریسم در پیرامون عملیات تروریستی اخیر همراه با پایکوبی مستانه رسانه‌های وابسته به آن‌ها در این قبال، نه تنها مصداق واضح دیگری از ریاکاری و استاندارد‌های دوگانه آنهاست بلکه میتواند آدرسی دیگر از باشگاه آفریننده و حامی تروریسم تکفیری را نشان دهد.

https://313-313.ir/