شهید محمد کدخدا:

…. و سرانجام پس از سالها انتظار، در سال 1338 خانواده ي متدين و مذهبي كدخدا به آرزوي ديرينه خود رسيد و سيد محمد در پولك بارانِ اشك و ستاره ،چشمان آفتابي خود را به بيكرانگي آسمان گشود.وي در بحبوحة ي پيروزي انقلاب موفق به اخذ مدرك ديپلم هنرستان گرديد.شهيد كدخدا كه در دوران پرشكوه پيروزي انقلاب از هيچ كوششي در جهت بر پائي نظام اسلامي دريغ نداشت بعد از پيروزي انقلاب نيز با عضويت در سپاه پاسداران ،خود را آماده دفاع و حراست از دستاوردهاي انقلاب نمود. وي پس از مدتي راهي اقليد گرديد و فرماندهي سپاه اين شهر را به عهده گرفت . عمليات هاي رمضان ، فتح المبين ،بيت المقدس، كربلاي 4و5 ،والفجر 8، برگ هائي زرين از رشادت هاي اوست كه در تاريخ جاويدان هشت سال دفاع مقدس به ثبت رسيده است . شهيد كدخدا در مدت زمان حضور در جبهه مسئوليت هاي مختلفي را عهده دار گرديد كه از آن ميان مي توان به مسئوليت خطير او در ستاد تيپ امام سجاد(ع)اشاره كرد. وي علاوه بر موارد يادشده مدتي نيز به عنوان جانشين فرماندهي گردان امام حسين (ع) به انجام امور محوله پرداخت . سردار شهيد سيد محمد كدخدا در سال 1359 همسري شايسته برگزيد كه ثمره اين ازدواج فرخنده 3 فرزند مي باشد . وي چند روز قبل از به دنيا آمدن  آخرين فرزندش در تماسي تلفني تولد او وپرواز آسماني خو د و سه يار همرزمش كمال ،جمال و مهدي ظل انوار را به خانواده بشارت داد و نام خود را بر آن مسافر غريب نهاد.

 سردار شهيد سيد محمد كدخدا سرانجام در عمليات كربلاي 5 آخرين زخم نياز را بر جان پذيرفت و در سماعي روحاني در خاك وخون غلطيد.كربلاي شلمچه در پسينگاه دي ماه 1365 در غروبي خونين و اندوهبار عروج ملكوتي مرداني از قبيله اشراق را شفق شفق خون گريست.

ستاد فرماندهی قرارگاه جنبش انقلابیون (قجا)

2 thoughts on “شهید سید محمد کدخدا

  1. بِســـمِ الله الرّحمـــنِ الرّحیـــم
    أُوْلَئِکَ الَّذِینَ امْتَحَنَ اللَّهُ قُلُوبَهـمْ لِلتَّقـوَی
    آن‌ها کســانی‌اند که خدا قلب‌هاشان را برای تقـــوا امتحان کرده

  2. زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماسه عظیم اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.