5 فروردین 1402

قرارگاه جنبش انقلابیون (قجا)

قرارگاه امنیتی و سایبری جنبش انقلابیون جمهوری اسلامی ایران

کشف ۳۳۵ قبضه سلاح و ۵ هزار عدد مهمات جنگی در آذربایجان غربی

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات ۳۳۵ قبضه سلاح و بیش از ۵ هزار عدد انواع مهمات جنگی در مرزهای شمال غرب کشور کشف و ضبط شده است.

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به کشف ۳۳۵ قبضه سلاح و بیش از ۵ هزار عدد انواع مهمات جنگی در مرزهای شمال غرب کشور، اظهار کرد: با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات در خصوص مقابله و مبارزه جدی با پدیده قاچاق سلاح و مهمات و ورود آنها به داخل مرزهای کشور این مقدار از مهمات و سلاح‌های جنگی در بازه زمانی دی‌ماه کشف شده است.

عتباتی افزود: این کشفیات شامل سلاح‌های جنگی و شکاری اعم از خودکار و نیمه‌خودکار و کلت، نارنجک، آرپی‌جی و انواع مین‌ها و مواد منفجره و تی‌ان‌تی است و میزان آن در مقایسه با سال‌های گذشته بی‌نظیر است.

وی همچنین با بیان این که علاوه بر این موارد در فاصله زمانی ۷۵ روزه اغتشاشات کشفیات قابل توجهی شامل یک هزار و ۲۶۱ قبضه انواع سلاح‌های جنگی اعم از سلاح‌های شکاری، شورشی، کلت کمری و سلاح‌های خودکار و نیمه‌خودکار در مناطق مرزی و در عملیات‌های مختلف مجموعه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشف شده است، تصریح کرد: علاوه بر این کشفیات ۶۰ کیلوگرم مواد منفجره از نوع سی چهار و تی‌ان‌تی با کاربرد ساخت بمب و با هدف ایجاد ناامنی نیز با تلاش نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشف شده است.

http://313-313.ir/