رئیس پلیس فتا استان گیلان اظهار داشت : اطلاع رسانی‌های قضایی کلیه درگاه های دسترسی به سامانه های رسمی قوه قضائیه صرفا از طریق پایگاه adliran.ir در اختیار ذینفعان می باشد و سرشماره پیامک های ارسالی شماره های (100049، 1000490، 1000499 و 500049) است.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر، رئیس پلیس فتا استان گیلان در این خصوص گفت:در این روش از کلاهبرداری فرد کلاهبردار با جعل آدرس اینترنتی سامانه ثنا  پیامکی با محتوا‌هایی نظیر ابلاغیه، ثبت شکایت در سامانه و… که درنهایت به یک لینک پرداخت برخط منتهی می‌شود برای شهروندان ارسال می‌کنند و ازآنجایی‌که برخی از شهروندان از این سامانه‌ها و نحوه فعالیت آن‌ها آگاهی ندارند و مبلغ عنوان‌شده نیز بسیار ناچیز است روی لینک کلیک کرده و اقدام به عملیات پرداخت وجه می‌کنند.

وی افزود: لینک معرفی‌شده در این پیامک‌ها حاوی یک بدافزار است و مجرمین اینترنتی با این شگرد مجرمانه، اطلاعات کارت‌بانکی متقاضیان را به سرقت برده و نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها اقدام می‌کنند.

سرهنگ نقی‌مهر یاد آور شد: پیامک ارسالی از سوی قوه قضاییه فاقد لینک می‌باشد و چنانچه افراد پیام‌هایی تحت نام ثنا (سامانه ثبت‌نام الکترونیک قضایی) دریافت کردند که در آن‌ها پرداخت مبلغی، هرچند کم درخواست شده بود، آگاه باشند آن‌ پیام جعلی است.

این مقام مسئول بیان داشت: در فرآیند سامانه ابلاغ الکترونیک و اطلاع رسانی‌های قضایی کلیه درگاه های دسترسی به سامانه های رسمی قوه قضائیه صرفا از طریق پایگاه adliran.ir در اختیار ذینفعان دستگاه قضایی قرار می‌گیرد و سرشماره پیامک های ارسالی (100049، 1000490، 1000499 و 500049) می‌باشد.

سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با موارد مجرمانه و مشکوک می‌توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir و یا با شماره تماس 096380 به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش کنند.

https://313-313.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.