معاون اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور از شناسایی و دستگیری متهم حرفه ای فعال در زمینه کلاهبرداری در بستر بازارهای آنلاین خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ “رامین پاشایی” در تشریح این خبر اظهار داشت؛ در پی ارجاع پرونده هایی به پلیس فتا یکی از استان های جنوبی کشور مبنی بر ” مشاهده آگهی در بازارهای آنلاین با موضوع فروش خودرو ” و به دنبال آن کلاهبرداری از قربانیان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: متهم پرونده که از مجرمان حرفه ای و تحت تعقیب سایر پلیس های تخصصی نیز بود، با معرفي خود تحت عنوان کارمند ارگان هاي دولتي و وکيل دادگستري اقدام به کلاهبرداری کلان از شهروندان تحت عنوان ” فروش خودرو” می نمود.

این مقام انتظامی ادامه داد: با بررسی های و اقدامات فنی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا در نهایت متهم اصلی پرونده در یکی از شهرستان ها مورد شناسایی قرار گرفته ، دستگیر شد و در بازرسی از محل اختفای وی 5 دستگاه گوشی تلفن همراه مورد استفاده در فرآیند ارتکاب جرم کشف و ضبط شد و همچنین بر اساس بررسی های انجام شده تا کنون 65 پرونده مرتبط با متهم در نقاط مختلف کشور شناسایی شده است.

معاون اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور بیان داشت: برابر اقدامات فني و تخصصي صورت گرفته از سوي واحدهاي پليس فتا استان ها، از ابتدای دی ماه سال جاری تعداد 12  فقره کلاهبرداري رايانه اي در بستر بازارهای آنلاین و شبکه هاي اجتماعي خارجي با ارزش ريالي قريب به 48 ميليارد ريال شناسايي و منهدم شده اند که در اين رابطه 18 نفر دستگير و به مراجع قضائي معرفي گرديده اند.

سرهنگ”پاشایی” ضمن بیان اینکه  مجرمان از بستر بازارهای آنلاین برای درج آگهی های جعلی به منظور فریب شهروندان و کلاهبرداری از آنها در قالب پرداخت کل مبلغ و یا بخشی از وجه تحت عنوان بیعانه استفاده می نمایند ، به شهروندان توصیه کرد : قبل از ملاقات حضوری با فرد درج کننده آگهی و اطمینان از وجود کالا و صحت موضوع، به هیچ عنوان اقدام به واریز وجه به حساب های معرفی شده نکنند.

https://313-313.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.