🔴 نفت احتمال آزادسازی ذخایر نفت دولتی ژاپن برای اولین بار

https://313-313.ir/

🔹 سه منبع دولتی آگاه به رویترز گفتند ژاپن پس از درخواست واشنگتن برای اقدام هماهنگ برای مقابله با افزایش شدید قیمت انرژی، آزادسازی بی سابقه ذخایر نفت دولتی را بررسی می کند.

🔸 یکی از منابع گفت که دولت به دنبال آزادسازی بخشی بیش از حداقل مقدار مورد نیاز به عنوان یک راهکار قانونی است. قوانین ژاپن، آزادسازی ذخایر نفت را در مواقع کمبود یا بلایای طبیعی مجاز می‌داند، اما هیچ اشاره‌ای به انجام این کار برای مقابله با افزایش قیمت‌ها نمی‌کند.

✅ یکی دیگر از این منابع به رویترز گفت: پس از درخواست ایالات متحده، چاره ای جز این نداریم . این طرح هنوز علنی نشده است. ژاپن تاکنون هرگز نیاز نفتی خود را از محل آزاد سازی ذخایر دولتی خود تامین نکرده است، در حالی که شرکت های نفتی این کار را در طول جنگ خلیج فارس در سال 1991 و پس از زلزله و بلایای سونامی سال 2011 انجام داده اند.

🔹 هیروکازو ماتسونو، دبیر ارشد کابینه، روز دوشنبه گفت که هیچ تصمیمی قطعی نشده است، در حالی که نخست وزیر فومیو کیشیدا روز شنبه گفت که دولت در حال بررسی اقدامات قانونی است که می تواند انجام دهد.

✅ پس از آنکه اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش مکرراً درخواست‌های سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش را رد کردند، دولت بایدن از برخی از بزرگ‌ترین کشورهای مصرف‌کننده نفت جهان – از جمله چین و هند – درخواست غیرمعمولی کرد تا آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک خود را بررسی کنند.

💢 طبق داده‌های رسمی، دولت ژاپن ۱۴۵ روز مصرف روزانه نفت را در پایان سپتامبر ذخیره کرده است که بسیار بالاتر از حداقل ۹۰ روز مورد نیاز قانون است. ذخایر بخش خصوصی در مجموع 90 روز ارزش دارد که از حداقل 70 روز نیز فراتر می رود.

✅ #پ_ن: خیلی شفاف اینکه به هر اتفاق خوش‌آیند یا ناخوش‌آیندی، چه با آزادسازی ذخایر نفت ژاپن چه بدون آن، قیمت جهانی نفت برای صعود بسیار بلندی آماده می‌شود، لازم است در برنامه ریزی های بلند مدت در نظر داشت!

بین_الملل

➖➖➖➖➖➖➖
https://313-313.ir/

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *