🛑 اطلاعیه قجا 🛑

متن اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی قرارگاه جنبش انقلابیون (قجا) بدین شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

قرارگاه امنیتی و سایبری جنبش انقلابیون جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه خود از مرکز روابط عمومی قرارگاه جنبش انقلابیون اعلام می دارد:

با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره فضای مجازی: (امروز قوّت در فضای مجازی حیاتی است؛ امروز فضای مجازی حاکم بر زندگی انسانها است در همه‌ی دنیا؛ و یک عدّه‌ای همه‌ی کارهایشان را از طریق فضای مجازی پیش میبرند؛ قوّت در این [زمینه] حیاتی است.)

با توجه به این که بی بند و باری این روزها در فضای بدون حصار مجازی بیداد می کند، فهم رسانه‌ای ضرورتی انکارناپذیر در استفاده از پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی است که جای آن در سایه بی توجهی ها خالیست.

در ادامه این اطلاعیه آمده است:

انتشار شایعات در شبکه‌ های اجتماعی و فضای مجازی و رهاشدگی فضای مجازی و رواج بی بند و باری مبنی بر هشدار و ایجاد ترس و وحشت در جامعه با توجه به این رهاشدگی فضای مجازی و رواج بی بند و باری در شبکه های اجتماعی، افزایش سواد و فهم رسانه ای خانواده ها و یادگیری راهکارهای تربیت، مدیریت و کنترل رسانه ای کودکان و نوجوانان در فضای مجازی یک ضرورت انکارناپذیر است.

متاسفانه استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی و دگرگونی جوامع و هنجارها موجب تغییر اخلاق جنسی شان و بسیاری از مسائل غیراخلاقی و بلوغ زودرس آن ها شده و این مسئله هم برای کودک و هم والدین بسیار مشکل ساز است.

لزوم افزایش سواد رسانه ای خانواده ها

والدین در عین حال که باید خود نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی را فراگیرند، باید استقلال و فرصت های یادگیری رسانه های الکترونیکی را برای فرزندان خود فراهم و در عین حال از آن ها در برابر مضرات اینترنت محافظت کنند.

همان گونه که روز به روز شاهد پیشرفت و توسعه بشر در بسیاری از حوزه ها از جمله فضای مجازی هستیم، بی بند و باری نیز رنگ بیشتری به خود می گیرد.


 

مرکز روابط عمومی قرارگاه جنبش انقلابیون (قجا) جمهوری اسلامی ایران

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *